Zapraszamy na 2-dniowe spotkanie z barwami swojej Duszy  -

kurs rozwoju świadomości poprzez malowanie intuicyjne 


Nie musisz malować. Nie musisz umieć malować.

Ważne, żebyś chciał się spotkać sam ze sobą.

 

Stworzymy wspólnie przestrzeń dającą wolność w dotarciu do najgłębszych poziomów swojego wnętrza.

Spontanicznie pojawią się techniki umożliwiające wyrażenie tego, co w Duszy gra. Intuicyjnie będziemy wybierać kolory i nanosić je na płótno, a powstały obraz przejawi się potem jako odbicie określonej sytuacji. Każda forma aktywności, każda kreska czy gest będą miały głębokie znaczenie i przesłanie.

 


INNE WARSZTATY:

1. „Budzenie kreatywności poprzez malarstwo”

Jednym z aspektów podczas warsztatów jest zdobycie wiedzy dotyczącej działania prawej półkuli mózgowej, zasad Vedic Art oraz metod budzenia kreatywności poprzez malarstwo.

Ważne jest podczas tego warsztatu zdobycie podstawowych umiejętności  operowania pędzlem na płótnie, kreślenie linii jako pobudzenie prawej półkuli,  technika łączenia barw poprzez zabawę farbami oraz późniejsza próba analizy tego procesu i przeniesienia tego na własne życie.

Celem głównym  warsztatu jest zmiana postawy  wobec własnego życia lub chociaż zauważenie takiej potrzeby, przełamanie bierności, niemocy twórczej, pogłębiona refleksja na temat własnego ciała, życia, relacji z innymi.

„Pora, aby to nie wiatr kształtował twoje życie, ale ty sam…”

Jest to warsztat przygotowany na podstawie Vedic Art  - metody stworzonej przez Curta Källmana, która pozwala za pomocą narzędzi malarskich uaktywnić i uwrażliwić prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną m.in. za kreatywność, intuicję, twórczość.

Warsztat ten uświadomi nam moc kreacji, pomoże zajrzeć w głąb siebie, rozwinąć  talenty lub zauważyć te  ukryte.

Przekażę narzędzia pomocne w uaktywnieniu prawej półkuli oraz metody pracy z przekonaniem, że nie potrafimy malować, choć gdzieś głęboko w nas jest takie pragnienie. Chcę, aby warsztat był pierwszym krokiem na drodze do obudzenia mocy kreacji. Chciałabym także, aby każda z osób uczesticzących zabrała ze sobą namalowany własnoręcznie choć jeden obraz na pamiątkę tego spotkania.
Warsztat jest 4 lub 5 dniowy (2 weekendy). Termin i miejsce są do uzgodnienia. Szczegóły dot. materiałów oraz metody w zakładce: O mnie.

2. „Spotkanie córki i matki przy płótnie” oraz "Spotkanie partnerów przy płótnie"

 

1.    Jednym z aspektów warsztatu jest poznanie metod budzenia kreatywności poprzez malarstwo oraz poszerzenie wiedzy  pozwalającej na budowanie lub odbudowanie relacji opartych na szczerości i szacunku.

2.   Warte podkreślenia jest też zdobycie podstawowych umiejętności  łączenia barw poprzez zabawę farbami oraz późniejsza próba analizy tego procesu i przeniesienia tego na własne życie. Jest to też próba zatrzymania się nad często bolesnymi sprawami z przeszłości oraz kwestią odpowiedzialności.

3.   Celem  warsztatu jest zmiana postawy  wobec własnego życia lub życia matki/córki/partnera lub chociaż zauważenie takiej potrzeby, przełamanie bierności, oporu, lęku oraz  refleksja na temat własnego  życia i  relacji z najbliższymi.

„tylko od ciebie zależy, czy po burzy wypuścisz nowy pąk nadziei…”

Jest to warsztat, gdzie ruch pędzla po płótnie, zabawa kolorem, kształtem, przeniesienie odczuć, myśli, skojarzeń może okazać się nie tylko sympatycznie spędzoną chwilą, ale również chwilą pełną wspaniałych doznań pełnych bliskości, doznań przełamujących nieprzekraczalne do tej pory bariery.

Dodatkowym sprzymierzeńcem może okazać się  swobodna, pełna akceptacji atmosfera, którą spotkacie na moich warsztatach. Chciałabym także, aby każda osoba zabrała ze sobą choć jeden obraz na pamiątkę tego spotkania.

Warsztat tworzę w oparciu o Vedic Art - metodę stworzoną przez Curta Källmana, która pozwala za pomocą narzędzi malarskich zajrzeć w głąb siebie, uświadomić sobie moc kreacji nie tylko na płótnie, ale przede wszystkim w życiu.
Szczegóły dotyczące materiałów malarskich oraz opis metody w zakładce: O mnie. Termin i miejsce do ustalenia po kontakcie mailowym lub telefonicznym.

3. Warsztat plastyczny dla dzieci (7-12 lat)
połączony z czytaniem bajek terapeutycznych