Symbole Żywiołów


Propozycja pracy dwoma z symboli Mocy Żywiołów:

 

Kiedy poczujesz potrzebę kontaktu z energią Żywiołów,  patrz na nie tak długo, jak potrzebujesz, a potem połóż dłoń nad kartą (lub na kartę). Możesz odczuć jej wklęsłość lub wypukłość, strzelistość, okrągłość albo coś w rodzaju "odpychania". Energię Żywiołów poczujesz wyraźniej, uaktywniając czakramy dłoni poprzez intensywnie ich rozcieranie (aż staną się gorące) i ponowne nałożenie na kartę.

 

Ogień -energia południa.

 

Wszystko staje się oczywiste i wyraźne, kiedy świeci Słońce. Obejmuję tę kartę wzrokiem ... i nie mam pytań. Symbol   wciąga do środka. Zaprasza, by się ogrzać jego ciepłem. Wiruje i wibruje we wszystkich kierunkach. Dotykam karty i czuję, że jest wklęsła. Zachęca mnie do korzystania z jej energii. Siadam w pozycji lotosu i zamykam oczy. Wewnętrznym wzrokiem obserwuję symbol i pozwalam mu wybrać odpowiednie miejsce do medytacji. Wędruje przeze mnie i osadza się na wysokości czakry podstawy. Odczuwam potężne ciepło napływające do mojego ciała, które mnie wypełnia. Niczego teraz  mi nie brakuje. Oto Feniks, który wie, jak wzlecieć w górę. Ziarno zostało zasiane.

 

Afirmacja:

Mam wszystko i wiem wszystko. Jestem nakarmiona miłością. Natura jest dla mnie hojna. Jestem jasna
i barwna. Postępuję spontanicznie. Zmierzam ku wolności i przestrzeni. Jestem dobrą towarzyszką dla siebie i wielu Istot. Jestem odważna i silna.

 

Ziemia -energia popołudnia.

 

Słońce chyli się ku zachodowi. Patrzę na tę kartę z miłością i wdzięcznością, bo przypomina ramiona matki ułożone w kołyskę. Widzę silne i spracowane dłonie dobrej, kochającej i mądrej kobiety. Obraz kojarzy mi się też z podkową - symbolem szczęścia. Dopatruję się w nim także rogów prakrowy, która potrafi bronić swoje ciele. Jednak jej odwaga bierze się nie tylko z siły fizycznej, lecz także mądrości i rozwagi.

Ta karta mnie wycisza  i uspakaja. Kiedy dotykam jej dłonią, wyczuwam delikatne ciepło i kulistość. Zamykam oczy, przyjmuję pozycję embrionalną
i obserwuję symbol. Widzę, jak zaczyna się poruszać. Bardzo wolno i spokojnie krąży wokół mnie tak, jak Ziemia krąży wokół Słońca. Czuję, jak moja dusza wraca do domu po długiej podróży. Mija moje zmęczenie, odpoczywam pod ciepłą pierzyną bezpieczeństwa, miłości, szczęścia i dostatku. Tak jest tylko
u mamy. Ja Jestem Matką bez początku  i bez końca.

 

Afirmacja:

Jestem urodzajną Ziemią. Rodzę i karmię. Kocham i jestem kochana. Moje potrzeby są zaspokojone. Opiekuję się sobą. Daję opiekę innym. Jestem spokojna i bezpieczna. Jestem dojrzałym owocem. Jestem Jednością. 

Są to propozycje Izabeli.